استیو وزنیاک مردی که با همکاری استیو جابز شرکت اپل را در چهل سال قبل تاسیس کرد بیم دارد که با رشد هوش مصنوعی انسان‌ها به حیوانات خانگی تحت مراقبت ربات‌ها مبدل شوند.

به گزارش فارس به نقل از وی تری، وی هوش مصنوعی را دغدغه ای برای انسان ها دانسته و می‌گوید ربات ها هوشمندتر از انسان ها خواهند شد و در این صورت خواهند فهمید که به ما نیاز دارند.

وی که در یک مجمع فناوری موسوم به فرس اسکیل سخن می گفت افزود: گسترش بی حد و مرز هوش مصنوعی باعث خواهد شد که هوش کند انسانی در برابر آن ناتوان باشد و ربات های هوشمند آینده که دارای احساس هستند، به صاحبان خود وابسته می شوند و از انسان ها همانند حیوانات خانگی نگهداری خواهند کرد.

این یک تحول در دیدگاه های وزنیاک است که تا پیش از این رشد فناوری های هوشمند را امری ترسناک می دانست. اما حالا او معتقد است ربات‌ها به خدمتگذاران وفادار نوع بشر مبدل می‌شوند. پیش از این الون ماسک مدیر عامل تلساموتورز و بیل گیتس هم در مورد گسترش هوش مصنوعی و خطرات آن هشدار داده بودند.

موسس و مدیر عامل سابق مایکروسافت در این مورد گفته است: من جزء افرادی هستم که در مورد هوش برتر مصنوعی نگرانی دارم و با الون ماسک و برخی دیگر در این مورد موافقم و درک نمی‌کنم که چرا برخی افراد در این مورد نگرانی ندارند.