کتاب «آینده‌پژوهی ایران» شامل مجموعه مقالات برگرفته شده از پژوهش‏‌های «آینده‌پژوهی ایران» در سال‌های  ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ منتشر شد.

«آینده‌پژوهی مسائل ایران سال ۱۳۹۳با روش تحلیل اثرات متقابل»، «تحلیل شبکه مسائل ایران در سال ۱۳۹۴ با رویکرد آینده‏‌پژوهی»، «آینده‏‌پژوهی مسائل ایران با روش تحلیل ساختاری»، «کاربرد روش تحلیل اثرات متقابل فازی در مطالعات آینده‌‏نگر» و «ارائه چارچوب دسته‏‌بندی موضوعی برای دیده‌‏بانی ملی و پویش محیط کلان ایران» عناوین پنج مقاله این کتاب است که توسط پژوهشگران گروه تحقیقاتی آینده‌بان نگاشته و تدوین شده است.

iran-fs-book-b

نویسندگان این مقالات تأکید می‌کنند که این مجموعه از جمله نخستین پروژه‌‏های آینده‏‌پژوهانه کلان‏‌نگر در سطح ملی ایران است و هدف آن پایش وضعیت موجود، پژوهش و انتشار اسناد آینده‏‌پژوهانه و راهبردی و کمک به توسعه ادبیات نظری و روش‏‌شناختی آینده‏‌پژوهی به زبان  تخصصی علمی است.

این کتاب را انتشارات پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر کرده و برای سفارش آن می‌توانید به وب‌سایت پژوهشگاه به این نشانی مراجعه کرده و یا با  کتابخانه پژوهشگاه به شماره ۸۸۹۱۷۰۷۶ تماس بگیرید.