AyandeBan
تبلیغات: دوره آموزشی مقدماتی آینده‌پژوهی برای کسب‌و‌کارهای کوچک

کارآفرین عزیز؛ با سلام

اگر مدیر یا صاحب کسب و کاری کوچک یا متوسط و علاقه‌مند به توسعه دانش و مهارت خود برای ارتقاء کسب‌وکارتان هستید؛ شما را دعوت می­‌کنیم تا با محتوای این دوره آموزشی بیشتر آشنا شوید.

ابهام درباره آینده و ناتوانی و شکست در پیش­بینی آینده فضای کسب و کار از جمله چالش های اصلی مدیران است و این موضوع با افزایش سرعت تغییرات و تاثیرگذاری عوامل خارج از کنترل مدیران، بیش از هر زمان دیگری اهمیت یافته است.

مدیران کسب و کارها همواره در تلاش برای فهم بهتر تغییرات آینده و دستیابی به ابزارهایی برای مواجهه با چالش تغییرات روزافزون هستند.

آینده‌­نگری (Foresight) دانشی است که ابزارهایی توانمند برای اکتشاف آینده و ساخت بهتر آن را توسعه داده و در حوزه های گوناگون، از جمله کسب و کارها تحولی را در راستای مواجهه بهتر با تغییرات و افزایش سود و کاهش زیان ایجاد کرده است.

امروزه مهارت‌های آینده‌نگری از جمله ضرورت‌ها برای مدیران موفق هستند و سازمان‌ها و بنگاه های موفق نیز براساس میزان فرهنگ و ساختار آینده نگر خود شناخته می‌شوند.

دوره آموزشی حاضر با توجه به نیاز مدیران کسب‌وکارهای کوچک برای شناخت بهتر آینده و آشنایی با ابزارهای کارآمد آینده‌نگری و به‌منظور توانمندسازی ایشان برای استفاده از آینده‌نگری در کسب و کار خودشان طراحی شده است.

در ادامه درباره برنامه دوره و محتوای آن توضیحات بیشتری آمده است.


دوره آموزشی مقدماتی آینده‌نگری برای کسب‌وکارهای کوچک براساس آخرین دستاوردها و مباحث آکادمیک روز جهان در حوزه آینده‌پژوهی و تجارب صنایع، بنگاه‌ها و شرکت‌های موفق در این زمینه، در ده ساعت و برای صاحبان و مدیران کسب و کارهای کوچک طراحی شده است.

نحوه برگزاری این دوره به‌صورت کارگاهی است و علی‌رغم آشنایی با مباحث تئوری، با تمرین‌های کافی و زیر نظر یک آینده‌پژوه حرفه‌ای، مباحث را به‌طور کاربردی و با قابلیت پیاده‌سازی و انتقال به کسب و کار خود خواهید آموخت.

پس از شرکت در این کارگاه شما خواهید توانست:

  • وضعیت دیده‌بانی محیط رقابتی کسب و کار خود را بسنجید.
  • از ابزارهای توانمندی جهت پویش مناسب محیط کسب و کار خود و دریافت و تحلیل اطلاعات مورد نیازتان استفاده کنید.
  • عوامل تاثیرگذار در کسب و کار خود را شناسایی و رتبه بندی نمایید.
  • عدم‌قطعیت‌های کلیدی در کسب‌وکار خود را شناسایی کنید.
  • آینده‌های بدیل پیش روی کسب و کار خود را ترسیم و برای مواجهه با آنها آمادگی کسب کنید.
  • نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی نمایید و راهبردها و برنامه های عملیاتی خود را ارزیابی کنید.

تعداد پذیرش و شرکت‌کنندگان در دوره برای اینکه بتوانیم تمرینات را به‌طور مطلوب و با کیفیت مناسب انجام دهیم، محدود است. در هر دوره صرفا ده نفر از مدیران یا صاحبان کسب و کارها شرکت خواهند داشت.

مدت زمان دوره ۱۰ ساعت (در چهار جلسه) براساس برنامه پیوست است و مدرسان آن از اساتید دانشگاه و محققان و مشاوران ارشد کسب‌و‌کارها در حوزه آینده‌پژوهی هستند.

در حال حاضر این دوره آموزشی در شهرهای تهران، شیراز، مشهد، اهواز، قم، یزد و کرمان برگزار می‌شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در دوره با شماره ذیل تماس بگیرید:

۰۹۱۳۰۴۳۶۱۹۲

ارتباط و پاسخگویی روزهای شنبه تا سه شنبه صبح ها از ساعت ۱۰ لغایت ۱۲ برای شما عزیزان آرزوی موفقیت داریم و امیدواریم شما را در این دوره آموزشی ببینیم.


برنامه دوره آموزشی مقدماتی آینده‌نگری برای کسب و کارهای کوچک

سالنامه
انتشار کتاب آینده پژوهی ایران
تبليغات
آینده‏‏ بان را در رسانه‏ ها و شبکه‏ های اجتماعی دنبال کنید: فیس بوک . توییتر. گوگل پلاس. اینستاگرام. تلگرام