کارشناسان معتقدند ارزش بازار اینترنت اشیا تا ۱۰ سال دیگر به ۱۱ تریلیون دلار می رسد، زیرا شاهد اتصال همه چیز اعم از خودرو، وسائل منزل و … به اینترنت هستیم.

به گزارش فارس به نقل از فایمنت، تحقیقات موسسه McKinsey Global حاکیست ارزش این بازار در حال حاضر تنها ۳٫۹ تریلیون دلار برآورد می شود، اما این رقم در سال ۲۰۲۵ برابر با ۱۱٫۱ تریلیون دلار خواهد بود.

با افزایش وسایل متصل به اینترنت و اتصال میلیاردها حسگر به وب برای تبادل اطلاعات درآمد شرکت های ارائه دهنده این خدمات رشد چشمگیری خواهد یافت ، مشاغل جدیدی به وجود می آید و تصمیم گیری ها در بسیاری از حوزه ها تسهیل خواهد شد.

اینترنت اشیا کنترل روندها و پدیده های مختلف را از فواصل چند هزار کلیومتری ممکن می کند و به عنوان مثال از این طریق می توان از تغییرات لحظه به لحظه در یک اقیانوس یا وضعیت فشار خون یک فرد از راه دور به سادگی مطلع شد.

به کارگیری حسگرها در تمامی زیرساخت های بشری اعم از پل ها، ساختمان ها، لامپ های روشنایی و … زندگی بشر را بهبود می بخشد و بدین وسیله می توان کیفیت آب و هوا، نشت خطرناک مواد مختلف و … را شناسایی کرد.

البته در این میان نگرانی های جدی در مورد امنیت افراد و حریم شخصی آنان نیز وجود دارد. زیرا این اطلاعات برای هکرها و برخی دولت ها نیز قابل سوءاستفاده بوده و به آنها امکان می دهد از خصوصی ترین شیوه های زندگی افراد مطلع شوند.