توسط برنامه بی سابقه یک شرکت بزرگ ارایه دهنده خدمات اینترنت، تمام ساکنان جهان امکان استفاده از اینترنت مقرون به صرفه را پیدا می کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، اتحادیه بین المللی ارتباطات از راه دور به تازگی اعلام کرده که بیش از نیمی از جمعیت جهان به اینترنت دسترسی ندارند. اکنون شرکت OneWeb بر اساس طرحی گسترده امکان دسترسی میلیاردها تن در سراسر جهان به اینترنت را فراهم می آورد.

این شرکت اعلام کرده که با استقرار شبکه بزرگی از ماهواره ها در سراسر آسمان زمین دسترسی همگانی به اینترنت پرسرعت جهانی را فراهم می کند.

این برنامه درحالی رونمایی شده که پیش از این نیز ایده های مشابهی برای توسعه اینترنت پرسرعت جهانی مطرح شده است.

پروژه Project Loon شرکت گوگل از جمله این طرح هاست که بر اساس آن بالن های متصل به شبکه اینترنت در سراسر نقاط دورافتاده جهان به پرواز درآمده و ساکنان آن مناطق را به این شبکه متصل می کنند.

با این حال ایده شرکت OneWeb متفاوت از تمامی این پروژه هاست. این شرکت با سرمایه گذاری شرکتهای Virgin و Qualcomm بالغ بر ۶۴۸ ریزروبات را به مدار زمین پرتاب می کند. این ماهواره ها اینترنت پرسرعت را برای تمام مردم جهان قابل دسترس می کند.

این ماهواره ها با چندین ترمینال زمینی در ارتباط خواهند بود. شرکت ویرجین اعلام کرده که این ترمینالها به طور خودکار نصب می شوند.

بدین ترتیب می توان گفت به زودی بزرگترین شبکه ماهواه ای جهان که کارایی آن ارایه اینترنت پرسرعت به سراسر نقاط زمین است تحقق می یابد.