مبتکران لیوان جدیدی ساخته اند که میزان کالری مصرفی را اندازه گیری می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، این روزها بازار گجت های مراقبت از سلامتی از دستبندهای هوشمند گرفته تا اپلیکیشین هایی که میزان کالری مصرفی کاربر را رهگیری می کنند بسیار داغ است.

این محصول به طور دقیق آنچه را که فرد می نوشد تشخیص می دهد و به کاربر می گوید با نوشیدن این آشامیدنی چه میزان کالری به بدنش می رسد. این لیوان به کاربر کمک می کند از میزان آب بدن خود مطلع شده و وقتی که نوشیدن دوباره مایعات ضروری باشد هشدار می دهد.

این لیوان که Vessyl نام دارد در رنگهای سفید، خاکستری و سیاه یا تولید شده است.

قیمت این لیوان برای پیش سفارش ۵۹ دلار و در زمان عرضه عمومی در اوایل ۲۰۱۵، ۱۱۷ دلار تعیین شده است.

این لیوان از یک ماده شبه شیشه ساخته شده و ظرفیت ۳۸۵ میلی لیتر مایع را دارد.

وقتی شربت یا نوشیدنی دیگری از آب پرتغال تا شیر در آن ریخته شود متنی بر روی لیوان نقش می بندد که نشان می دهد چه چیزی در این ظرف ریخته شده است.

در زیر سطح، تجهیزات رایانه ای تعبیه شده که عملیات هوشمند را برای این لیوان فراهم می دهد. این لیوان طوری طراحی شده که امکان شستن آن بدون آسیب دیدن تجهیزات درونی اش امکان پذیر است.

این فناوری که جزئیات آن فاش نشده است به لیوان امکان می دهد مایعی که درون آن ریخته می شود را از بین هزاران ترکیب تشخیص دهد.

لیوان محتوا و ترکیبات نوشیدنی ریخته شده درونش را شناسایی می کند و از این رو می تواند به کاربر کمک کند دقیقا بداند چه چیزی را به بدنش می رساند.

نمایشگر روی این لیوان تنها زمانی روشن می دهد که آن را به طور مورب و کج نگه دارید.

در این حالت نواری به نام Pryme بر روی لیوان نقش می بندد که به کاربر امکان می دهد بداند بدن چه زمانی به آب نیاز دارد.

این لیوان به طور بی سیم شارژ می شود و با یک شارژ ۶۰ دقیقه ای برای یک هفته انرژی لازم را دارد.

این دستگاه همچنین به شیوه بلوتوث به اپلیکیشن های  iOS و اندروید متصل می شود تا به کاربر کمک کند به اطلاعات بیشتری در مورد نوشیدنی خود دست یابد.