یک موسسه تحقیقاتی پیش بینی کرده است تا سال ۲۰۱۸  فروش کتاب های الکترونیکی از کتاب های چاپی پیشی می گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، با پیشرفت فناوری و دسترسی به محتواهای مختلف از طریق تلفن هوشمند، کتاب خوانی دیجتالی، محبوبیت به سزایی در بین مردم بویژه جوانان پیدا کرده است.

بر اساس گزارش موسسه “پرایس واترهاوس کوپرز”  ارزش بازار کتاب الکترونیکی که شامل کتاب های درسی و راهنما نیز می شود  از ۳۸۰ میلیون پوند به یک میلیارد پوند افزایش خواهد یافت.

همچنین در این گزارش پیش بینی شده است که همزمان فروش کتاب های کاغذی به میزان یک سوم افت خواهد داشت.

به گفته این موسسه تا سال ۲۰۱۸، پنجاه درصد مردم انگلیس دست کم یک وسیله کتابخوان الکترونیکی از قبیل کیندل،‌ آی پد، یا وسایل مشابه در اختیار خواهند داشت.

ارزیابی این موسسه از بازار کتاب الکترونیکی بر خلاف نظر موسس فروشگاه های زنجیره ای واتراستون است که پیش بینی کرده است که انقلاب کتاب الکترونیکی به زودی رو به افول خواهد گذاشت.

ماه مارس امسال، “تیم واتراستون” در جشنواره ادبی آکسفورد گفت: در آمریکا همه نشانه ها حاکی از آن است که سهام کتاب های الکترونیکی رو به کاهش است و در انگلیس نیز همین نشانه ها دیده می شود.

با این حال “فیل استوکس” از شرکای موسسه پرایس واتر هاوس کوپر می گوید: پیش بینی این موسسه مبتنی بر رشد اینترنت و علاقه مصرف کنندگان به فناوری های جدید بویژه فناوری وسایل الکترونیکی همراه بوده است.

در این گزارش آمده است که تا سال ۲۰۱۸ بازار دنیای سرگرمی در انگلیس ارزشی برابر ۶۴ میلیارد پوند پیدا خواهد کرد.

در حال حاضر ارزش محصولات تصویری شامل فیلم های سینمایی که در حال حاضر سه  میلیارد و نهصد میلیون پوند ارزش دارد، تا سال ۲۰۸ به چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون پوند خواهد رسید.

پیش بینی می شود که بازار بازی های ویدئویی نیز به چهار میلیارد و صد میلیون پوند افزایش پیدا کند.

در سال گذشته پرفروش ترین کتاب الکترونیکی آمازون – که ۷۹ درصد بازار انگلیس را در اختیار دارد- رمان “دوزخ” دن بروان بود.

آقای استروکس گفت: “صنعت سرگرمی و رسانه در دوران انقلاب دیجیتالی در صدر قرار دارد چرا که تعدادی زیادی از محصولات و خدمات این صنعت در حال حاضر نیز  به صورت دیجیتالی عرضه می شود.”