محققان دانشگاه واشنگتن فناوری جدیدی ابداع کرده‌اند که به کمک آن می‌توان از امواج بی‌سیم وای‌ فای برای کنترل تلویزیون یا سیستم استریوی منزل استفاده کرد.

به گزارش فارس به نقل از تکنولوژی تل، از این پس برای کنترل تلویزیون یا سیستم استریوی منزل می توانید از امواج بی سیم وای – فای استفاده کنید زیرا فناوری جدید Wisee توان درک دستورات انسان را دارد و در آینده نقش کنترل از راه دور را ایفا می کند.

این فناوری از فناوری های فعلی تشخیص حرکات دست و صورت که در کنسول های بازی استفاده می شود پیشرفته تر است، زیرا WiSee بر خلاف این فناوری ها نیازی به استفاده از دوربین ندارد. لذا افراد برای کنترل تلویزیون با استفاده از امواج بی سیم نیازی به ایستادن در برابر آن ندارند.

WiSee حتی از پشت دیوارها هم کار می کند و لذا شما می توانید از اتاق دیگری تلویزیون خود را خاموش و روشن کرده یا مثلا صدای آن را کم و زیاد کنید. این فناوری با اعمال تغییرات در نسبت و قدرت سیگنال های بی سیم وای – فای عمل کرده و پس از برخورد با بدن انسان و بازگشت به سیستم عمل می کند.

این سیگنال ها در برگشت برای روترهای بی سیم ارسال شده و در آنجا مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند. این فناوری در سطحی پیشرفته برای کنترل بی سیم نور و دمای اتاق و انواع وسایل برقی خانگی قابل استفاده خواهد بود.

WiSee قادر به تشخیص حرکات دست و سر بیش از یک کاربر است لذا هر کاربر می تواند مجموعه از حرکات را برای دستگاه مورد نظر تعریف کرده و بعدها از آنها استفاده کند.

تا به حال نمونه اولیه سیستمی که قادر به درک ۹ حرکت هر فرد باشد از سوی دانشمندان طراحی شده است. دقت این سیستم تا به حال برابر با ۹۴ درصد بوده است.